Na czym znamy się lepiej niż inni?

Nasz zespół dobraliśmy w ten sposób, aby wiedza i doświadczenie poszczególnych członków pochodziły z nieco odmiennych dziedzin finansowo-inwestycyjnych. W ten sposób osiągamy pełen efekt synergii skupiając się na tym, co potrafimy robić najlepiej.

Szukamy wartości wszędzie, gdzie to możliwe

Naszym głównym polem działania są przede wszystkim rynki wschodzące, które stanowią półmetek na wyboistej drodze pomiędzy rynkami rozwijającymi się, a rynkami rozwiniętymi.

Często jest to inwestycyjna nisza, która nie została jeszcze zagospodarowana przez dużych globalnych graczy. Dlatego znaleźliśmy sobie na niej miejsce dla siebie.

To nie oznacza jednak, że nie inwestujemy na rynkach zachodnich. Nasza idea zakłada poszukiwanie wartościowych aktywów dosłownie wszędzie, bez względu na ich lokalizację. Dlatego każdego dnia aktywnie wyszykujemy, badamy i analizujemy potencjalne okazje inwestycyjne, a kształt naszego portfela zmienia się na bieżąco wraz ze zmianą całego otoczenia makro i mikroekonomicznego.

Obok przeważających inwestycji w spółki, sektory czy gospodarki, które charakteryzują się niedowartościowaniem względem rynku oraz dużym potencjałem do wzrostu, stosujemy także kilka odmiennych strategii inwestycyjnych, które opanowaliśmy niemalże do perfekcji.

 • Short volatility
  Na dużą skale wystawiamy opcje, z których następnie budujemy złożone pozycje służące do grania na spadek zmienności implikowanej, czyli tej oczekiwanej przez inwestorów. Strategie typu straddle i strangle posiadają w pełni ujemną korelację ze światowymi indeksami giełdowymi, a więc stanowią bardzo dobre uzupełnienie naszego inwestycyjnego portfolio.

 

 • Instrumenty pochodne
  Zaawansowane derywaty wykorzystujemy w całym szeregu różnych celów. Od zabezpieczania transakcji na co bardziej ryzykownych aktywach, przez aktywne użycie ich do spekulacji wykorzystując wbudowany mechanizm dźwigni, po tworzenie z nich finezyjnych strategii inwestycyjne bazujących na czynnikach matematycznych.
 • Strategie faktorowe
  W dzisiejszym świecie bardzo silnej korelacji pomiędzy poszczególnymi rynkami czy grupami aktywów, coraz większe uzasadnienie ma określenie czynników i kryteriów inwestycji w daną branżę lub gospodarkę, czyli tzw. faktorów, a następnie oddanie władzy algorytmom, które zatroszczą się o odpowiedni dobór i późniejsze rebalansowanie spółek w portfelu.

 

 • Momentum trading
  Czasem najprostsze rozwiązania okazują się najskuteczniejsze. Dlatego opracowaliśmy autorski sposób rozpoznawania aktywów znajdujących się w bardzo silnych trendach, a następnie krótkoterminowego podłączania się pod te trendy. Po pozytywnych testach, przełożymy tę strategię na język algorytmu i włączymy ją do naszego arsenału.